Vakaras su Timothy Snyder ir Tomu Venclova

LAPKRIČIO 10 DIENA. SEKMADIENIS - 19.00
Dalyvauja prof. Timothy Snyder (JAV) ir prof. Tomas Venclova, renginį veda kultūros istorikas dr. Aurimas Švedas
VU centriniai rūmai, Mažoji aula (Universiteto g. 3, Vilnius)
Bilietus platina „Tiketa
Trukmė 105 min.

Timothy Snyder
Originaliomis istorijos interpretacijomis pagarsėjęs, plačiai pasaulyje įvertintų studijų autorius, Jeilio universiteto istorijos profesorius, besispecializuojantis Vidurio ir Rytų Europos bei holokausto istorijos srityse.

Snyderio knygos įkvėpė rezonansines plakatų kampanijas ir parodas, filmų, skulptūrų, muzikos ir teatro kūrėjus. Jo žodžiai cituojami politinėse demonstracijose visame pasaulyje. Šiuo metu jo dėmesio centre – nacionalizmo istorija bei šiuo metu rašoma filosofinė knyga apie laisvę. Kalbėdamas apie Sovietų Sąjungos žlugimą T. Snyderis vis dar randa svarbius, perspėjančius istorijos pavyzdžius ir traumas.

„Istorija nesikartoja. Tačiau ji siūlo mums pavyzdžių ir modelių, todėl praplečia mūsų vaizduotę ir sukuria daugiau galimybių numatyti ir pasipriešinti“, – sako T. Snyderis.

Lietuvos visuomenei ir akademinei bendruomenei, bei kultūros atstovams, kurie nėra itin aktyvūs viešojoje erdvėje, ginant liberalios demokratijos idėjas bei vertybes, T.Snyder veikla, pasinaudojant viešojo intelektualo pozicija, yra svarbus pavyzdys.

T.Venclova - nuosekliausias liberalios demokratijos vertybių gynėjas ir geriausias viešojo intelektualo pavyzdys diskutuos su T. Snyderiu festivalyje „Vilniaus lapai“. Šis dialogas bus reikšmingas intelektualinis, kultūrinis ir visuomeninis įvykis Lietuvoje.

Snyderio darbai įvertinti daugeliu premijų, įskaitant Emersono premiją, Amerikos dailės akademijos literatūros premiją, Vaclavo Havelo fondo premiją, Lenkijos mokslo fondo premiją, Leipcigo premiją, Nyderlandų Aušvico komiteto apdovanojimą ir Hannos Arendt premiją.

Į keturias dešimtis kalbų išverstų T. Snyderio knygų sąraše ir keturios 2011–2019 metais pasirodžiusios jo knygos lietuvių kalba: „Kruvinos žemės“ (2011), „Tautų rekonstrukcija“ (2012), „Juodžemis“ (2019), „Apie tironiją“ (2019).

Rėmėjai

 

ORGANIZATORIAIRENGINĮ REMIA JAPONIJOS AMBASADAPARTNERIAI

PR Service/Edelman Affiliate
Kultūros ministerija
Lietuvos Kultūros Taryba
Nordic Council of Ministers Office in Lithuania
Nordplus
Literatūra ir menas
Shakespeare Boutique Hotel Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybė
Lietuvos vertėjų asociacija
Aukso žuvys
Apostrofa
Baltos lankos
Wallonie-Bruxelles International
Pegasas
Rara
Finnish Literature Exchange
Swedish Art Council
Martyno Mažvydo biblioteka
Vilniaus Literatūras MiestasINFORMACINIS PARTNERIS

LRTFESTIVALIO NAMAI

Menų spaustuvė