Lapkričio 11 d.
18:30 Vakaras su Herbjørg Wassmo (Norvegija)

Dalyvauja: rašytoja Herbjørg Wassmo, renginį veda literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė.
LNDT didžioji salė.

Herbjorg Wassmo (g. 1942) – Norvegijos literatūros žvaigždė. Jos kūryba leidžiama tūkstantiniais tiražais, o per knygų muges, knygų pristatymus ir kūrybos vakarus rašytoją ištinka skaitytojų apgultis. Kritikai jos kūrybą įvertino įvairiais apdovanojimais, tarp jų – Šiaurės šalių tarybos literatūrinė premija.

Sakoma, kad H. Wassmo panaikino barjerą tarp elitinės ir populiariosios literatūros skaitytojų. To patvirtinimas – autorės garsiosios trilogijos apie Diną pirmoji dalis „Dinos knyga“, įvardijama kaip perkamiausia 9-ojo dešimtmečio knyga.

Skaitytojai ypač vertina autorės poziciją kalbėti ne vien apie malonius dalykus – tai veikia gydančiai, išlaisvina, suteikia viltį ir postūmį. „Norėdami išlaikyti idilę, mes viską turime slėpti po netikru paviršiumi. Kad galėtume gyventi kartu, turime tartis dėl tam tikrų dalykų, eiti į kompromisus, šnekėtis net apie\r\nbaisiausias paslaptis“, – yra sakiusi H. Wassmo.\r\n\r\nVaizdingi rašytojos kūrinių pasakojimai susilaukia ne tik skaitytojų ir kritikų, bet ir kino kūrėjų dėmesio. Didžiulio pasisekimo susilaukė ir pagal „Dinos knygą“ sukurta įspūdinga kino juosta „Dina“ (2002)

 

Rėmėjai

 

ORGANIZATORIAIPARTNERIAI

ministru tarybos
baltic sea states
SMC
PSF
shakespear
valstybes pazinimo centras
lietuvos verteju asociacija2
VU filologijos
VU
lrt
15 min
litmenas
bernardinai lt
lrt
ekslibris.lt