© Kyte Photography

Šeštadienis, lapkričio 10 d.
19.00 Vakaras su Joanne Harris
Dalyvauja rašytoja Joanne Harris (Didžioji Britanija), aktorė Aldona Vilutytė, renginį veda literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė-Hagan
Menų spaustuvė, Juodoji salė
Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Britų taryba ir Lietuvos kultūros institutu.

Joanne Harris
Literatūros festivalio „Vilniaus lapai“ viešnia – viena spalvingiausių britų autorių Joanne Harris.

Rašytoją labiausiai išgarsino jos knyga „Šokoladas“. Tai buvo jos trečiasis romanas, pagal kurį netrukus buvo sukurtas ir Oskarui nominuotas filmas. Šiame romane ir jo tęsiniuose „Ledinukų bateliai“ ir „Persikai ponui klebonui“ atsispindi rašytojos vaikystės prisiminimai iš senelių turėtos saldumynų parduotuvės, taip pat paslaptinga atmosfera, kuri į rašytojos kūrybą atkeliavo iš jos prosenelės žolininkės laikų.

J. Harris yra 16 romanų, dviejų novelių ir dviejų apsakymų rinkinių autorė. Ji išleido ir tris receptų knygas, o jos Runų romanų ciklas skirtas paaugliams. J. Harris kūryba išleista daugiau nei 50 šalių, knygos laimėjo nemažai tarptautinių apdovanojimų.

„Man patinka kurti netobulus charakterius, nes jie atrodo įdomesni“, – yra sakiusi rašytoja. Ji taip pat prisipažįsta mėgstanti plepėti apie nieką, vaidinti labai protingą, erzinti kunigus. Rašytoja groja įvairiais instrumentais muzikos grupėje, muzikuoti pradėjo būdama 16 metų.

Joanne Harris kalbins šiuolaikinės literatūros tyrinėtoja Eglė Kačkutė-Hagan. Mokslininkę ypač domina moterų tapatumai naujausioje britų ir prancūzų moterų prozoje, trasnacionalizmas ir daugiakalbystė literatūroje. Šiuo metu ji gilinasi į migrančių motinų pasakojimus.

 

Rėmėjai

 

ORGANIZATORIAIRENGINĮ REMIA JAPONIJOS AMBASADAPARTNERIAI

PR Service/Edelman Affiliate
Kultūros ministerija
Lietuvos Kultūros Taryba
Nordic Council of Ministers Office in Lithuania
Nordplus
Literatūra ir menas
Shakespeare Boutique Hotel Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybė
Lietuvos vertėjų asociacija
Aukso žuvys
Apostrofa
Baltos lankos
Wallonie-Bruxelles International
Pegasas
Rara
Finnish Literature Exchange
Swedish Art Council
Martyno Mažvydo biblioteka
Vilniaus Literatūras MiestasINFORMACINIS PARTNERIS

LRTFESTIVALIO NAMAI

Menų spaustuvė