TOMAS MŪRAS. MARIUS IVAŠKEVIČIUS SKAITO SAVO NAUJĄ ROMANĄ

FBrenginysLAPKRIČIO 13 DIENA | ŠEŠTADIENIS - 17.00

Dalyvauja rašytojas Marius Ivaškevičius, muzikuoja Monika Liu

Menų spaustuvė, Juodoji salė (Šiltadaržio g. 6, Vilnius)
Renginys nemokamas
Registracija į renginį

 

Marius Ivaškevičius

Įvairialypiais talentais ryškus ir neretai stulbinantis kūrėjas. Tai – prozininkas, dramaturgas, scenarijų autorius, teatro ir kino režisierius, publicistas, nuolat pelnantis aukščiausio lygmens įvertinimų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje. Imponuoja jo, kaip nepatogios tiesos sakytojo, pozicija ir talentas įvilkti šią tiesą į originalų meninį rūbą, tarsi magiškas tinklas sužvejojantį jo kūrybos gerbėjus. M. Ivaškevičius kaip niekas kitas geba gretinti tragiškumą ir komiškumą, sykiu niekada nepamesdamas rimtumo bei atverdamas tai, kas skaudu.

Visa, ką kuria M. Ivaškevičius, kartais panašu į Balio Sruogos „Dievų mišką“, tik dar daugiau ir universaliau. Tai – trigubo dugno gelmę ir triukus kuriantis autorius, nebijantis provokuoti bei randantis kalbą su skirtingomis auditorijomis, ir ne tik Lietuvoje. Tarp tokių kūrinių – pagal jo pjesę pastatyti lietuviškos publikos pamėgti spektakliai „Madagaskaras“, „Išvarymas“. Visų žanrų kūryba sulaukė ne tik publikos, bet ir meno kritikų dėmesio, neliko nepastebėta ir aktyvi menininko pilietinė pozicija.

M. Ivaškevičiaus įvertinimų sąraše – premija už kūrybiškiausią knygą, Nacionalinės dramos konkurso laureato diplomas, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premija už geriausią lietuviškos dramaturgijos pastatymą Lietuvos teatruose, prizai už geriausią scenarijų ir geriausią trumpametražį filmą, apdovanojimas už geriausią nacionalinės dramaturgijos pastatymą, Auksinis scenos kryžius, „Auksinės kaukės“ nominacija ir medalis už geriausią dramaturgijos darbą, medalis „Už nuopelnus Lietuvai“, specialus „Delfi“ apdovanojimas „Titanas“ už iškiliausius tekstus, Lietuvos radijo nominacija „Metų žmogaus“, „Sugiharos fondo“ apdovanojimas „Tolerancijos žmogus“.

 

 

 

Rėmėjai

 

ORGANIZATORIAIRENGINĮ REMIA JAPONIJOS AMBASADAPARTNERIAI

PR Service/Edelman Affiliate
Kultūros ministerija
Lietuvos Kultūros Taryba
Nordic Council of Ministers Office in Lithuania
Nordplus
Literatūra ir menas
Shakespeare Boutique Hotel Vilnius
Vilniaus miesto savivaldybė
Lietuvos vertėjų asociacija
Aukso žuvys
Apostrofa
Baltos lankos
Wallonie-Bruxelles International
Pegasas
Rara
Finnish Literature Exchange
Swedish Art Council
Martyno Mažvydo biblioteka
Vilniaus Literatūras MiestasINFORMACINIS PARTNERIS

LRTFESTIVALIO NAMAI

Menų spaustuvė